wycieczki. te na jagody. i te dalsze. podróże - kultura - spotkania
Kategorie: Wszystkie | foto | kontakt/o nas | kultura/podróże | relacje | zaproszenia
RSS
wtorek, 31 maja 2011
Zapraszamy na dwa wyjątkowe spotkania oraz Bal Przebierańców dla Dzieci

w środę (1 czerwca) pokaz " 9 krajów, 6 miesięcy, 1 dziecko"
w czwartek (2 czerwca) - spotkanie z Jaśkiem Melą - zdobywcą obu Biegunów Polarnych
w sobotę (4 czerwca) - Bal Przebierańców dla Dzieci

" 9 krajów, 6 miesięcy, 1 dziecko"
Co zrobić z życiem podróżnika kiedy pojawia się dziecko? Anna Alboth, polska dziennikarka i Thomas Alboth, niemiecki fotograf - postanowili kontynuować życie tak, jak zawsze marzyli. Na jak długo można wyjechać z dzieckiem? Jak można mieszkać w samochodzie? Ile krajów można odwiedzić ile ludzi poznać, ile dziecko zniesie?

Podczas spotkania 1 czerwca w kawiarni "Południk Zero" Anna i Thomas opowiedzą o swojej 6-miesiecznej podróży wokół Morza Czarnego, samochodem, przez 9 krajów i 2 prawie kraje, z maleńką Hanią. Opowiedzą o tym, jak Król Romów w Mołdawii chciał Hanie kupić dla swojego wnuka, o tym, jak otwierała drzwi we wszystkich wioskach w
Gruzji, łamała serca skorumpowanych rosyjskich policjantów i zaprzyjaźniła się z tureckim psem. O tym, jak gdzieś na Krymie Hania zaczęła mówić, w czeczeńskich wioskach - tańczyć, a ostatniego dnia podróży - chodzić. Nie boi się ani muzułmańskich chust, ani wilków, ani przejść granicznych (przejechali 18 i w zasadzie nigdzie nie było problemu). A przez całą podróż uzupełniali bloga, po angielsku, któremu kibicują juz ludzie z ponad 130 krajów. www.thefamilywithoutborders.com - strona dla tych, którzy tak jak oni wierzą, że chcieć to móc. I że dzieci tylko poszerzają życie, nie ograniczają. Tak jak i podróże!

Spotkanie z Jaśkiem Melą
W czwartek (2 czerwca, 19:00) Południk Zero wraz z "Piekarnią w Nepalu", fundacją Mandragon i fundacją Poza Horyzonty zapraszamy na slajdowisko Jasia Meli - najmłodszego zdobywcy biegunów. 
Jasiek opowie o swych wyprawach. Przede wszystkim o tym, jak w 2004 r. zdobył razem z Markiem Kamińskim oba Bieguny. Tym samym został najmłodszą, a zarazem niepełnosprawną osobą, która tego dokonała.
Oprócz tego wspomni o swej fundacji Poza Horyzonty, która stara się pomagać osobom po wypadkach. 
Podczas pokazu będziemy zbierać do kapelusza 10 zł za wstęp.
Cały dochód zostanie przeznaczony na akcję Piekarnia w Nepalu. O akcji można przeczytać tu: www.piekarniawnepalu.pl

Bal Przebierańców dla Dzieci
4 czerwca w godzinach 11:30-13:30 z okazji Dnia Dziecka zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na BAL PRZEBIERAŃCÓW. Obowiązują stroje podróżnicze (np. odkrywca, pirat) lub regionalne (np. Japonka, Indianin).
Zapewniamy gry, zabawy i konkursy dotyczące podróży i świata.
Imprezę prowadzić będzie firma "Magiczne Urodziny".
10:22, wsrodynajagody
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 maja 2011
Czy wiecie coś na temat Polonii mieszkającej na Bliskim Wschodzie? Jak znaleźlli sie tam Polacy i jak wygląda ich życie? Jesteśmy pod wrażeniem jak prężnie na Bliskim Wschodzie o polską kulturę dbają mieszkający tam Polacy. Dlatego wybraliśmy się do Libanu, by przekonać się o tym na własne oczy! 

Zuza Błaszkiewicz
Magdalena Malinowska
Marysia Suchcicka
Maciek Kałaska

Czworo studentów Uniwersytetu Warszawskiego przy współpracy z Radą Konsultacyjną ds. Studenckiego Ruchu Naukowego oraz Kołem Naukowym Studentów Geografii UW w lutym 2011 roku przeprowadzało w Libanie badania dotyczące polonii mieszkającej w tym kraju.

Zapraszamy 25 maja o godz. 19:00 w Południku Zero (Wilcza 25).
12:48, wsrodynajagody
Link Komentarze (1) »
czwartek, 12 maja 2011
"Szlakiem przygody – Brazylia, Paragwaj, Argentyna, Urugwaj” to pokaz podsumowujący 69 dni spędzonych na podróży po pięknym i jakże odmiennym dla nas kontynencie.
Podczas spotkania odwiedzimy m.in.: brazylijską polonię by poznać jej losy, Park Narodowy Ignacu i Boskie Buenos Aires.
Nielegalnie wtargniemy do Paragwaju i będziemy uciekać statkiem do Urugwaju.
Czeka nas spacer po plantacji bananów i popłyniemy w górę Amazonki by zaszyć się na trochę w tajemniczej amazońskiej dżungli.
A do tego opowieść o niezwykłych ludziach, zwierzętach, potrawach 
i przygodach na trasie podróży. Pokaz został wzbogacony o oryginalne dźwięki, które towarzyszyły relacjom radiowym.
Reportaże z Ameryki Południowej dotarły do finału Festiwalu Mediatravel w Łodzi.

Tomasz Zawadzki - reporter Polskiego Radia Lublin.
Przez 3 lata w Centrum Kultury w Lublinie organizował spotkania z podróżnikami w cyklu „Dookoła świata”.

08:57, wsrodynajagody
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 08 maja 2011
Od najbliższego poniedziałku Południk Zero będzie już stale otwarty. Codziennie od 12:00 do 24:00. Wpadajcie na kawę, kanapki i ciasta!

W najbliższą środę (11 maja) o 19:00 tradycyjnie zapraszamy na slajdy z wyjazdu do Indonezji, a także film-przewodnik przedstawiający miejsca, które warto odwiedzić w tym kraju. Będzie także indonezyjski poczęstunek.


A w czwartek (12 maja) o 19:00 wraz z fundacją Mandragon zapraszamy na spotkanie z Witoldem Szabłowskim reporterem Gazety Wyborczej oraz autorem książki "Zabójca z miasta moreli. Reportaże z Turcji". Spotkanie poprowadzą: Sylwia Mróz z Polskiego Radia oraz Sergiusz Kazimierczuk i Sebastian Durbacz z Fundacji Mandragon.

09:47, wsrodynajagody
Link Dodaj komentarz »