wycieczki. te na jagody. i te dalsze. podróże - kultura - spotkania
Kategorie: Wszystkie | foto | kontakt/o nas | kultura/podróże | relacje | zaproszenia
RSS
czwartek, 03 marca 2011

Wczoraj slajdowisko "W Środy na Jagody" po raz ostatni odbyło się w Tarabuku, któremu serdecznie dziękujemy za współpracę! 

Następne slajdowiska będą już w Południku Zero, nowej kawiarni podróżniczej przy ulicy Wilczej 25 w Warszawie, miejscu dla podróżników, w którym będą odbywały się:


- pokazy slajdów z dalekich wypraw

- muzyka świata

- filmy o kulturze i podróżach

- zajęcia dla dzieci - kultura i przyroda świata

- warsztaty

- spotkania z podróżnikami.


Południk Zero to miejsce, gdzie można poczytać książki podróżnicze lub poprzeglądać mapy. 

Miejsce, gdzie można napić się regionalnej herbaty i kawy lub skosztować piwa lub wina z różnych zakątków świata.


Południk Zero
ul. Wilcza 25
Warszawa
kontakt: kawiarnia@poludnikzero.pl
już wkrótce wystartuje nasza strona: www.poludnikzero.pl
już działamy na facebooku: http://www.facebook.com/pages/Po%C5%82udnik-Zero/130669913657625

zapraszamy od kwietnia 2011!11:17, wsrodynajagody
Link Dodaj komentarz »

Tradycja slajdowisk podróżniczych „W Środy na Jagody” trwa już ponad półtora roku. Przez ten czas odbyło się ponad 40 spotkań z podróżnikami, fotografami, wspinaczami czy wolontariuszami pracującymi w Afryce. Organizowane przez nas imprezy cieszą się coraz większą popularnością

i chętni najczęściej nie mieszczą się w sali...

Dlatego chcielibyśmy zaproponować Państwu o wiele więcej: nie tylko slajdowiska. Dyskusje o kulturze, spotkania filmowe, zajęcia dla dzieci, koncerty muzyki świata, warsztaty (np. fotograficzne, kulinarne) i wiele innych.

To wszystko skupione będzie w jednym miejscu, kawiarni z podróżniczą duszą, miejscu o wybitnie podróżniczym profilu. Już niedługo otwieramy nową kawiarnię: Południk Zero przy ul. Wilczej 25 (okolice pl. Konstytucji).

Pomysłodawcami i właścicielami Południka Zero nie są „biznesmeni”, a osoby pasjonujące się podróżami i kulturą świata, absolwenci warszawskiej geografii – studiów, gdzie dojrzewały ich marzenia o dalekich wyprawach:

Asia Mostowska: podróżuje głównie na Wschód. Otrzymała wyróżnienie na „Kolosach” za samotną, 9-miesięczną wędrówkę po Azji, podczas której m.in. przejechała Tybet na rowerze. Ostatnio wyjeżdża głównie wspinać się i na ten rok planuje połączyć obie pasje, czyli wspinanie i Tybet...

oraz

Wojtek Marzec: twórca i koordynator grupy wyprawowej „Chate”. Ciężko zliczyć kraje, które odwiedził i przez które przemierzał samochodem, konno lub pieszo. Najlepiej czuje się w ukraińskich Karpatach przy ognisku lub w drodze na szczyt sześciotysięcznika...

11:12, wsrodynajagody
Link Dodaj komentarz »